W jakim celu udajemy się do gabinetu dentystycznego?

wizyta u dentysty

Co jakiś czas każda osoba musi odwiedzić gabinet dentystyczny. Takie nowoczesne gabinety oferują nam możliwość skorzystania z różnych usług. W jakich okolicznościach możemy zatem się do nich udać?

Leczenie zębów – stomatologia

Najczęściej udajemy się na wizyty do stomatologa (tu znajdziesz więcej). Zajmuje się on leczeniem zębów, korzystając oczywiście z różnych metod. Na początku każdej wizyty sprawdza on w jakim stanie są nasze zęby. Ocenia, co jest źródłem problemu, oraz które z nich wymagają leczenia. Musi też określić, jaki sposób leczenia będzie odpowiedni. Bardzo często problemem jest próchnica. Dlatego stomatolog musi ją usunąć, oczyścić zęba i założyć plombę. Jeżeli problem jest poważniejszy, niekiedy trzeba podjąć leczenie kanałowe. Czasami jednak stomatolog nie jest w stanie uratować zęba i musi go po prostu usunąć. Dlatego też warto odwiedzać stomatologa w miarę regularnie. Dzięki takim kontrolnym wizytom udaje się nie dopuścić do takich poważnych problemów.

Wizyta u ortodonty lub protetyka

Bardzo często w większych gabinetach dentystycznych możemy też skorzystać z pomocy ortodonty. Taki specjalista zajmuje się wadami zgryzu. Najczęściej występują one u dzieci, ale nie tylko. Ortodonta wykonuje odpowiedni aparat na zęby, który pozwala skorygować taką wadę. Popularna jest również protetyka. Korzystają z niej osoby, które mają braki w uzębieniu. Można zdecydować się na różne możliwości, a najczęściej wybierane są protezy lub koronki. Warto zatem korzystać z takich profesjonalnych gabinetów.